Příjem zboží je jednou z klíčových služeb fulfillmentu

Snadná a jednoznačná identifikace zboží je pro fulfillment velice důležitá! Uvědomte si, že skladník nemá detailní znalost vašeho zboží, tím spíše, když přijímá nové položky na skald. Proto je pro inventarizaci nutné mít správně označené zboží již od vašeho dodavatele. Pokud tomu tak není, musíme to při příjmu udělat za vás.
Po identifikaci zboží je nutné zadat do systému správný počet kusů na produktovou kartu a fyzicky uskladnit zboží na jednoznačné pozici ve skladu. Mnohdy je také nutné zaznamenat šarži a expiraci přijatých produktů, pokud to charakter zboží vyžaduje (potraviny, doplňky stravy, kosmetika atd.).

Kvalitativní příjem

Na co je třeba dát pozor

Příjem se zaměřuje na přesnou identifikaci jednotlivých kusů a jejich kvalitu. Může se stát, že vaše zboží zažilo po cestě pár nepříjemných chvil, které se podepsaly na vzhledu jeho obalu a v horším případě může přijít poškozené již od vašeho dodavatele.

Kvantitativní příjem

Jak a proč se zboží počítá

Kvantitativní příjem se zabývá přesným počtem kusů, které dorazily na sklad. Počet se může lišit od vašeho očekávaného množství (avizace). Proto je vždy důležitý správně vyplněný dodací list od vašich dodavatelů pro porovnání s realitou. V případě nesrovnalostí vás informujeme.

Jak lze přijímat zboží

Po kusech nebo po kartonu?

Zboží lze přijímat jak po jednotlivých kusech, tak po celých unifikovaných kartonech. Pokud však zboží přijmeme po kartonech, pak je nutné jej vyskladňovat taktéž po celých kartonech!

Jak ušetřit za příjem

Co je pro vás výhodné?

Cena za příjem se odvíjí od identifikace a způsobu přijetí. Pokud je vaše zboží označeno unikátním EAN s bar kódem (pro barvu, velikost, atd.), pak je příjem nejlevnější. Naopak neoznačené zboží (je nutná dodatečná identifikace) zabere nejvíce času a je tedy i nejdražší. Přijímat se dá i dle dodacího listu, pokud důvěřujete svému dodavateli, čímž se vám příjem výrazně vylevní. Vyplatí se v případě velkého množství kusů od jedné položky. Přijdete tím však o naši hmotnou zodpovědnost za počet a kvalitu přijatého zboží.