Geekshop.cz

Rozkaz v Geekshopu zněl jasně. Zařídit to tak, aby tuto Vánoční sezonu zvládli v dosavadních skladových prostorech. Prvním krokem byl logistický audit. Na základě informací, které nám výstup z něj poskytl, jsme optimalizovali logistické procesy a celkové řízení logistiky. Díky této změně, novému layoutu skladu a implementaci regálového systému s novým konceptem zaskladnění, jsme umožnili sezonu zvládnout v dosavadních prostorech. Dalším krokem byla kalkulace skutečného nákladu na vychystanou objednávku. S GEEKSHOPem se dál pravidelně scházíme a vymýšlíme nové kroky, vedoucí k vyšší efektivitě celého odběratelsko dodavatelského řetězce. V poslední době jsme byli přítomní u výběrových řízení pro nové dodavatele obalů i dopravních služeb. Geekshop je největší český výrobce oficiálních seriálových a komiksových triček a ostatního merchandise.

 • Logistický audit

  Popis aktuálního stavu logistiky, identifikace úzkých míst a návrhy opatření vedoucí k efektivnějšímu fungování celého logistického řetězce.

 • Nákladová analýza

  Nákladová a časová analýza procesu v závislosti na zvoleném typu dopravy a finální destinaci. Výstupem byl skutečný náklad na jednu vyexpedovanou objednávku a celková distribuční analýza po jednotlivých krajích.

 • Nastavení a implementace koncepce logistiky

  Popis kompletních toků zboží, návrh a realizace zlepšení koncepce skladových prostor, kalkulace potencionálních potřeb v závislosti na očekávaném růstu. Nový layout za účelem minimalizace chybovosti a zvýšení průtoku zboží skladem. Návrh dalších optimalizací vzhledem k růstové strategii e-shopu.

 • Optimalizace distribuční strategie

  V závislosti na potřebách klienta a požadavcích jeho zákazníků, kompletní přenastavení distribuce (noví dopravci a ceny pro konečné zákazníky), s výraznou úsporou logistických a speciálně dopravních nákladů.

 • Řekli o nás

  Olicon za námi přišel v tu nejlepší dobu, kdy mohl. Řešili jsme jak s aktuálním růstem zvládnout přicházející sezónu. Už na začátku jsem věděla, že logistiku máme v katastrofálním stavu, ale vidět to v číslech a cenách mi hodně otevřelo oči. Na začátku jmse byli domluveni pouze na auditu, ale když kluci z Oliconu viděli, v jakém stavu sklad máme, nabídli i řešení. Vzhledem k tomu, že se jednalo pouze o reorganizaci stávajícího prostoru, byl to celkem oříšek. Po několika debatách jsem souhlasila s kompletním změnou struktury skladu a nastavení nekompromisních procesů. Olicon je na drátě 24 hodin denně a pokud je problém s přepravcem, nebo naskladňování zboží, vždycky obratem problém vyřeší, nebo za námi dorazí. Pokud si objednáváte z Geekshopu na Vánoce 2016 je to díky Oliconu!

Dosažené cíle

+54.5%
Produktivita
-30.3%
Logistické náklady
+83.6%
Kapacita

 

DETAIL PROJEKTU

Logistické poradenství - Hlavním cílem bylo a je nastavení, optimalizace a řízení oddělení logistiky, layout nového skladu a koncept zaskladnění, výběr dodavatelů a implementace regálového systému.

 • doprava
 • logistický audit
 • nákladová analýza