Outsourcing logistiky pro e-shopy

V čem spočívá outsourcing logistiky?

V současné době firmy po celém světě běžně využívají kompletní outsourcing logistiky. V ČR se tento trend rozmohl zejména v oblasti e-shopů, které přenechávají plnění objednávek externím firmám, tzv. fulfillment centrům.

Tyto specializované firmy přebírají plnou zodpovědnost za veškeré logistické úkony, které zahrnují příjem zboží na sklad a jeho skladování, zpracování objednávek, vratek a předávání zásilek smluvenému dopravci.

Jaké jsou výhody outsourcingu logistiky?

E-shopy často přenechávají plnění objednávek specializovaným firmám, protože nemají dostatečně velké skladovací prostory nebo jim chybí personál. S čímž se potýkají nejčastěji před vánočními svátky, při pořádání velkých akcí nebo mají potíže s výkyvy objednávek během určitých ročních období v závislosti na typu prodávaného zboží.

Díky outsourcingu logistiky mohou své finanční prostředky investovat do marketingu, vývoje produktů, snížit fixní náklady za zaměstnance a plně se věnovat rozvoji e-shopu.

Snížení nákladů

Když využíváte outsourcing externí firmy, není třeba najímat zaměstnance na plný úvazek, kupovat nebo pronajímat skladové prostory, investovat do softwaru, shánět skladový hardware apod. Na místo toho platíte fulfillment centru naprostý zlomek z celkových nákladů, které byste za normálních okolností museli vynaložit na bezchybné fungování veškerých logistických procesů ve vašich vlastních skladovacích prostorech.

Díky fulfilmentu ušetříte také na materiálech a nákladech za dopravu. Vzhledem k tomu, že zpracovávají výrazně vyšší objem objednávek mají zvýhodněné sazby za dopravu a množstevní slevy při objednávkách obalových materiálů. V této oblasti jsou také schopni poskytnout poradenství a navrhnout nejoptimálnější řešení.

Outsourcing logistiky = konkurenční výhoda

Vzhledem k tomu, že jste schopni nadále rozvíjet své podnikání aniž byste museli investovat nemalé prostředky do vlastních skladovacích prostor, můžete získat konkurenční výhodu i nad většími konkurenty ve vašem odvětví.

Snížením nákladů si můžete dovolit poskytovat dopravu zdarma při zakoupení zboží nad určitou sumu. Většina objednávek vašim zákazníkům dorazí do druhého dne od odeslání objednávky. Fulfillment centra také rychle a bezproblémově řeší vrácení zboží a mnoho dalších věcí. Všechny tyto výhody mohou oslovit potencionální zákazníky a ty stávající utvrdit v dalším nákupu.

Flexibilita a rychlejší expanze

Současný trh je plný nástrah a musíte být připraveni na cokoliv. Proto je velmi důležité rychle reagovat na změny a sezónní trendy.

Specializovaný fulfilment je schopen okamžitě reagovat na zvýšenou poptávku vašich zákazníků spojenou s vychystáváním většího množství zásilek. A také vám umožňuje snadněji expandovat na zahraniční trh.

Kontaktujte nás

Hledáte partnera pro fulfillment? Zaujala vás některá z našich služeb? Potřebujete konzultaci?

Neváhejte nás kontaktovat!
    To že jste člověk prokažte výběrem ikony Náklaďák.